• تماس با ما: 66051717 - 021
 • تهران ، خیابان آزادی ، خیابان میرقاسمی ، نبش بن بست سوم

سوالات متداول

بازدید کننده گرامی اکثر سوالات احتمالی شما در این صفحه پاسخ داده شده است.

بیشتر آقایان و بانوان کاندید مناسبی برای پیوند مو می باشند . دانستن مشخصات موهایتان (رنگ ، تراکم منطقه پیوند دهنده ، اندازه کم مویی وطاسی سر) همگی مهم می باشد . به منظور اطمینان از حصول بهترین نتیجه ممکن، ما بر روی هر فردی برای مشخص نمودن فاکتور های فوق کار میکنیم.

در یک جلسه مشاوره رایگان ، تعداد پیوند هایی که شما احتیاج دارید به شما توصیه میگردد. این توصیه بر اساس طرح ریزش مو کافیبودن موهای منطقه پیوند دهنده استفاده از پروپشیا و یا دیگر محصولات ریزش مو سابقه خانوادگی و سابقه پزشکی شما میباشد. با بکار بردن بهترین تکنیک های موجود کاشت مو اکثر بیماران میتوانند تهنا در یک جلسه به نتیجه دلخواه برسند.

برای کل صورت حدودا “ نیم ساعت“ طول می کشد.

بلافاصله بعد از لیزر پوست ملتهب و بروافروخته میشود که با کمپرس یخ یا سرما این التهاب بهتر میشود ، ۱۲ تا ۲۴ ساعت بعد از لیزر محل لیزر حالت آفتاب سوختگی پیدا میکند ( قهوه ای سوخته ) و این حالت طی ۳ تا ۶ روز با پوست اندازی برطرف میشود ، بعد از آن پوست نسبتا شفاف و کمی قرمز ظاهر میشود که این قرمزی خفیف ممکن است ۱ تا ۲ هفته طول بکشد .<br /> در طی مدتی که پوست شبیه افتاب سوختگی است کرم های ترمیم کننده یا کرم های حاوی آنتی بیوتیک تجویز میشود تا پوست سریعتر ترمیم شود در ضمن توصیه میشود در ۳ تا ۶ روز اول که پوست حالت سوختگی دارد در معرض افتاب مستقیم حتی به میزان کم هم قرار نگیرد لذا شخص در ساعاتی که افتاب شدید است بیرون نرود ولی میتواند در محیط های سربسته مثلا محل کار حضور داشته باشد فقط برای پوشاندن ظاهر چهره شخص از ماسک های پارچه ای ( ماسک های سرماخوردگی ) یا کرم های پوشاننده مثل زینک اکسید استفاده میکنند . بعد از اینکه پوسته های سوخته برطرف شد اکیدا“ توصیه میشود شخص نیم ساعت قبل از بیرون رفتن به مقدار کافی از ضد آفتاب با عیار SPF مناسب استفاده کند.

بلافاصله بعد از لیزر پوست ملتهب و بروافروخته میشود که با کمپرس یخ یا سرما این التهاب بهتر میشود ، ۱۲ تا ۲۴ ساعت بعد از لیزر محل لیزر حالت آفتاب سوختگی پیدا میکند ( قهوه ای سوخته ) و این حالت طی ۳ تا ۶ روز با پوست اندازی برطرف میشود ، بعد از آن پوست نسبتا شفاف و کمی قرمز ظاهر میشود که این قرمزی خفیف ممکن است ۱ تا ۲ هفته طول بکشد .

درد آن نسبت به لیزرهای قدیمی یعنی لیزرCO2 معمولی کمتر است ولی به هر حال درد دارد لذا نیم ساعت قبل از لیزر کرم بی حسی بر روی پوست مالیده میشود و سپس لیزر انجام میشود و درد بطور قابل ملاحظه ای کم و کاملا قابل تحمل میشود.

بلافاصله بعد از لیزر پوست ملتهب و بروافروخته میشود که با کمپرس یخ یا سرما این التهاب بهتر میشود ، ۱۲ تا ۲۴ ساعت بعد از لیزر محل لیزر حالت آفتاب سوختگی پیدا میکند ( قهوه ای سوخته ) و این حالت طی ۳ تا ۶ روز با پوست اندازی برطرف میشود ، بعد از آن پوست نسبتا شفاف و کمی قرمز ظاهر میشود که این قرمزی خفیف ممکن است ۱ تا ۲ هفته طول بکشد

یک هفته بعد از لیزر فرد میتواند محلول و کرم های قبلی خود را شروع کند.

دو هفته بعد از اولین جلسه لیزر پوست نسبتا شفاف و روش میشود و در صورتیکه شخص کرم های ضد افتاب خود را خوب استفاده کند با ادامه هر جلسه لیزر ( ماهی یک بار ) پوست شفاف تر میشود .</p> <p>در مورد اسکارهای فرورفته و لکه های بعد از جوش هم به همین صورت است وهر جلسه عمق چاله ها کمتر و و با ادامه جلسات لیزر کمتر و کمتر میشود ونهایات بعد از جلسه چهارم لیزر بطور متوسط ۶۰ درصد ( از ۴۰ تا ۸۰ درصد متغییر بر حسب عمق اسکارها ) عمق اسکارها کمتر و ظاهران بهتر میشود ، در مورد بهتر شدن چروک صورت یا سفت تر شدن پوست های شل معمولا سه تا جهار ماه بعد از لیزر یعنی از جلسه سوم به بعد تاثیر ان مشخص میشود چرا که پروسه کلاژن سازی بعد از لیزر دیر اغاز میشود و البته وقتی کلاژن های جدید در زیر پوست ایجاد شد به مدت طولانی هم باقی می ماند ( میانگین دوسال )

اگر دور چشم دچار پف شد ید و افتادگی شدید شده باشد و در مشاهده افتادگی پلک فوقانی مشاهده شود تاثیر زیادی ندارد ولی اگر خصوصا پلک تحتانی و اطراف چشم دچار تیرگی و چروک و پف مختصر تا متوسط شده باشد ، لیزر فراکشنال بسیار موثر است.</p> <p>در مورد اسکارهای فرورفته و لکه های بعد از جوش هم به همین صورت است وهر جلسه عمق چاله ها کمتر و و با ادامه جلسات لیزر کمتر و کمتر میشود ونهایات بعد از جلسه چهارم لیزر بطور متوسط ۶۰ درصد ( از ۴۰ تا ۸۰ درصد متغییر بر حسب عمق اسکارها ) عمق اسکارها کمتر و ظاهران بهتر میشود ، در مورد بهتر شدن چروک صورت یا سفت تر شدن پوست های شل معمولا سه تا جهار ماه بعد از لیزر یعنی از جلسه سوم به بعد تاثیر ان مشخص میشود چرا که پروسه کلاژن سازی بعد از لیزر دیر اغاز میشود و البته وقتی کلاژن های جدید در زیر پوست ایجاد شد به مدت طولانی هم باقی می ماند ( میانگین دوسال )

دو هفته بعد از اولین جلسه لیزر پوست نسبتا شفاف و روش میشود و در صورتیکه شخص کرم های ضد افتاب خود را خوب استفاده کند با ادامه هر جلسه لیزر ( ماهی یک بار ) پوست شفاف تر میشود .</p> <p>در مورد اسکارهای فرورفته و لکه های بعد از جوش هم به همین صورت است وهر جلسه عمق چاله ها کمتر و و با ادامه جلسات لیزر کمتر و کمتر میشود ونهایات بعد از جلسه چهارم لیزر بطور متوسط ۶۰ درصد ( از ۴۰ تا ۸۰ درصد متغییر بر حسب عمق اسکارها ) عمق اسکارها کمتر و ظاهران بهتر میشود ، در مورد بهتر شدن چروک صورت یا سفت تر شدن پوست های شل معمولا سه تا جهار ماه بعد از لیزر یعنی از جلسه سوم به بعد تاثیر ان مشخص میشود چرا که پروسه کلاژن سازی بعد از لیزر دیر اغاز میشود و البته وقتی کلاژن های جدید در زیر پوست ایجاد شد به مدت طولانی هم باقی می ماند ( میانگین دوسال )

طبق تشخیص پزشک که به صورت حضوری داده میشود بله می توانید.

هزینه کاشت مو از ۳/۵ تا ۶ میلیون تومان است که به خالی بودن سرتان بستگی دارد.

کار با بی حسی موضعی انجام می شود و تنها درد آن درد تزریق با سرنگ است.

بله اگر بانک موی خوبی داشته باشید بیشتر از این تعداد هم میتوان کاشت.

کاشت در ناحیه شکستگی ۵۰-۵۰است و شامل ضمانت نامه نمیشود.

فقط از ناحیه کتف و سینه ۲۰۰-۳۰۰ گرفت میتوان برداشت کرد ولی این تعداد جوابگوی کل منطقه طاسی سر نیست.الویت استفاده از بانک مو قسمت پشت سر و کناره های گوش است.

 

بعد از ۲۵ سالگی به بعد میتوان کاشت ریش و سبیل انجام داد، محدودیت سنی ندارد.

سر تا ۳ روز پانسمان دارد و بعد از مانعی برای سرکار نرفتن وجود ندارد.

کاشت مو طی ۲ روز متوالی انجام میشود.برای رزرو وقت میتوانید از ۲ هفته قبل با کلینیک تماس بگیرید.

بله در روش fit سر تراشیده میشود.

خیر ولی تا حدودی تورم در ناحیه سر و صورت طبیعی است.

هزینه کاشت به روش اف آی تی ۳/۵ تا ۶ میلیون تومان است که به خالی بودن سرتان بستگی دارد و هزینه کاشت مو به روش اف یو تی ۴ میلیون تومان است.

از زمان کاشت شما فقط ۲ ماه گذشته است.موها بعد از ۳ ماه شروع به جوانه زدن میکنند.

موهای کاشته شده بعد از ۳ ماه شروع به رشد میکنند و رشدشان تا ۱ سال و در برخی افراد بیشتر از ۱ سال نیز ادامه دارد

ضمانت نامه کتبی و دائمی داده میشود که موهای کاشته شده به هیچ عنوان ریزش ندارند.اگر به احتمال ۱% موهای کاشته شده دچار ریزش شد هر اقدامی که لازم باشد توسط کلینیک برای شما انجام میشود.

عکس ها در آرشیو کلینیک ذخیره میشود ولی در صورتی که فرد مایل نباشد به فرد دیگری نشان داده نمیشود.

تعداد گرافت بستگی به تشخیص پزشک و توافق بیمار دارد

روش fit بدون عمل جراحی و بخیه است.با بی حسی موضعی از پشت سر و کناره های گوش برداشت و قسمت های خالی سر کاشت میشود.

ریزش مو در آقایان سن خاصی ندارد و در افراد مختلف متفاوت است.برای موهای کاشته شده ضمانت نامه کتبی و دائمی دریافت میکنید ولی برای موهایی که خودتان دارید و ممکن است بعدا دچار ریزش شوند فقط داروی تقویتی تجویز میشود.

۷ الی ۱۰ روز بعد از مشاوره.در صورت عجله داشتن بیمار اولین وقت جا به جایی و کنسلی به بیمار داده میشود

:بله انجام میشود و هزینه آن ۵۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰۰ تومان است.تزریق پلاسمای خون است و برای افرادی که پیاز مویشان از بین نرفته است باعث تقویت مو میشود.

خیر موهای کاشته شده به هیچ عنوان ریزش ندارند.ضمانت نامه کتبی و دائمی هم برای موهای کاشت شده به فرد داده میشود.

بله همه گرافت های کاشته شده رشد دائم و طبیعی دارند.موها تا ۲-۳ ماه وارد فاز استراحت میشوند بعد از آن مجدد رشد کرده،طی ۶-۷ ماه ۷۰ تا ۸۰ درصد نتیجه کار را میبینید و بهد از ۱ سال هم ۱۰۰درصد نتیجه حاصل میشود

بله همه گرافت های کاشته شده رشد دائم و طبیعی دارند.موها تا ۲-۳ ماه وارد فاز استراحت میشوند بعد از آن مجدد رشد کرده،طی ۶-۷ ماه ۷۰ تا ۸۰ درصد نتیجه کار را میبینید و بهد از ۱ سال هم ۱۰۰درصد نتیجه حاصل میشود.

بله طبق توافق پزشک و بیمار انجام میشود.

جای برداشت هیچ خطی ندارد.کاشت بدون عمل جراحی و بخیه انجام میشود.

هزینه کاشت ابرو ۳ تا ۴ میلیون تومان است.

با سلام خدمت شما دوست عزیز باید عرض کنم که تنها روشه ترمیم مو که توانسته از وزارت بهداشت و مراجع مجوز کسب کند HRT است ، استحمام همه روزه ، سونا ، استخر ، انجام تمامی فعالیت های ورزشی و … قابلیت رنگ ، سشوار ، اتو ، ژل ، تافت و…از جمله مزایای این روش با سایر روش های رایج میتوان دانست.

دوران نقاهت بعد از انجام کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش SUTاز اصلی ترن مشکلات بشمار می آید که باعث می شود بیمار حتی در محل کار و حضور در جوامع مختلف دچار مشکل شود در حالیکه در کاشت مو به روش FIT عاملی به نام دوران ناهت به هیچ عنوان نداریم یعنی فرد بعد از کاشت مو به روش FIT فردای آن روز میتواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.
با درود خدمت شما بله بهترین روش برای کاشت ریش و سیبیل کاشت به روش FIT است زیرا این تکنیک در کلینیک کاملا تخصصی و مجهز با دستگاهای تمام اتوماتیک که زیر نظر متخصصین مجرب این مرکزبوده انجام میشود .این متد تحولی نورا در پیوند موی طبیعی و قابل رشد که برای موی سر- ریش – ابرو و مژه که با تراکمی بسیار بالا و خواب و خط رویش بسیار طبیعی میباشد را انجام پذیر کرده است .همچنین میشود از مزایای این تکنیک گفتکه دیگر نیازی به کوتاهی موهای شخص نبوده – همچنین شما عزیزان رویت موهای کاشته شده خود و تراکم ان را در همان روز کاشت شاهد هستید زیرا با این تکنیک میتوانیم موها را تا بلندی ۱ سانتی متریپیوند زنیم .
با سلام بهترین روش برای بانوانی که بانک موی مناسب ندارند ترمیم مو به روش HRT است زیرا برای انجام این کار از بانک موی این مرکز استفاده میکنید و نکته مهم و قابل توجه خط رویش و خط فرق کاملا طبیعی و بانک موی صد در صد طبیعی است که این روش منحصر به فرد را با روش های قدیمی و سنتی متفاوت کرده است.

ه تخریب و ذوب کردن بافت چربی به کمک لیزر لیپولیز لیزری یا لیزر لیپولیزlaser lipo lysis گفته می شود که جدیدترین ،مدرنترین و کم عارضه ترین روش درمان چاقی های موضعی (مثل بازو ،شکم،پهلو،ران و…)است و تنها روشی است که باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلکه به سفت تر شدن آن کمک هم می کند.

لیپولیز (لیزر لیپو اسکالپچر)را می توان برای هر روشی که سبب تخریب بافت چربی می شود بکار برد بطور مثال روش مزوتراپی که در آن موادی داخل بافت چربی تزریق شود را هم می شود یک نوع لیپولیز شیمیایی تلقی کرد یا حتی لیپوساکشن اولتراسونیک را که در آن بوسیله امواج مافوق صوت (اولتراسوند)بافت چربی ذوب می شود را هم می توان لیپولیز اولتراسونیک نامید اما به طور معمول وقتی صحبت از لیپولیز می شود منظور لیپولیز لیزری است نه سایر روشها, زیرا لیپوساکشن عادی یا اولتراسونیک یا مزوتراپی توانایی سفت تر کردن پوست و ممانعت از شلی پوست را ندارند وتنها از زمانی که لیزرها برای لیپولیز(لیزر لیپو اسکالپچر) بکار رفتند این امکان بوجود آمد که برخلاف لیپوساکشن اولتراسونیک یا لیپوساکشن مکانیکی(عادی)نه تنها باعث تشدید افتادگی پوست نشویم بلکه با کمک لیزر به سفتی پوست هم کمک کنیم.

لیپولیز (لیزر لیپو اسکالپچر)را می توان برای هر روشی که سبب تخریب بافت چربی می شود بکار برد بطور مثال روش مزوتراپی که در آن موادی داخل بافت چربی تزریق شود را هم می شود یک نوع لیپولیز شیمیایی تلقی کرد یا حتی لیپوساکشن اولتراسونیک را که در آن بوسیله امواج مافوق صوت (اولتراسوند)بافت چربی ذوب می شود را هم می توان لیپولیز اولتراسونیک نامید اما به طور معمول وقتی صحبت از لیپولیز می شود منظور لیپولیز لیزری است نه سایر روشها, زیرا لیپوساکشن عادی یا اولتراسونیک یا مزوتراپی توانایی سفت تر کردن پوست و ممانعت از شلی پوست را ندارند وتنها از زمانی که لیزرها برای لیپولیز(لیزر لیپو اسکالپچر) بکار رفتند این امکان بوجود آمد که برخلاف لیپوساکشن اولتراسونیک یا لیپوساکشن مکانیکی(عادی)نه تنها باعث تشدید افتادگی پوست نشویم بلکه با کمک لیزر به سفتی پوست هم کمک کنیم.

درحال حاضربهترین و مدرنترین روش لیزر لیپولیز, لیزر لیپواسکالپچر یا پیکر تراشی به کمک لیزر است که بوسیله معتبرترین و مشهورترین دستگاه لیزر لیپولیز دنیا دستگاه اسمارت لیپوMPX (SMART LIPO MPX)قابل انجام است .
این دستگاه ساخت کارخانه معظم ساینوشور(CYNOSURE) آمریکا است . این دستگاه قویترین و اولین لیزر لیپولیز(لیزر لیپو اسکالپچر) با دو طول موج است که توسط سازمان دارویی آمریکا(FDA)مورد تائید قرار گرفت در عین حال این دستگاه تنها لیپولیز لیزری(لیزر لیپو اسکالپچر) است که برای جلوگیری از صدمه به بافت به وسیله دو سیستم به نامهای ترماگاید Thermaguideو اسمارت سنس Smartsense درجه حرارت بافت را مرتب اندازه گیری می کند و سرعت دست جراح را کنترل کرده و انرژی خروجی را متناسب با آن تنظیم می کند به همین علت است که اکثریت مطالعات معتبر در مورد لیزر لیپولیز (لیزر لیپو اسکالپچر)به وسیله اسمارت لیپو mpxانجام شده اند.(به سایت Cynosure.com www. مراجعه کنید)
نکته مهمی آنکه اسمارت لایپو MPX را از دستگاههایی با اسامی نسبتاًمشابه یعنی اسمارت لایپوی دکا که یک دستگاه ایتالیایی با قدرت ۱۸-۱۰وات وslim lipo mpx کره ای که لیزری با۱۸وات قدرت است متمایز کرد.
در عین حال برای اولین بار داشتن دو طول موج ۱۰۶۴نانومتر و ۱۳۲۰نانومتر باعث شده است که علاوه بر ذوب چربی ها بطور موثربتوان از لیزر سطح زیری پوست برای کمک به سفت تر کردن آن استفاده کرد در مورد سایر دستگاههاهمیشه جراح به علت ترس از سوزاندن پوست از نزدیک شدن به سطح خودداری می کند چون امکان اندازه گیری درجه حرارت محل وجود ندارد اما در اسمارت لیپوmpxاولاً طول موج ۱۳۲۰نانومتر عمدتاً برای سفت تر کردن پوست بکار رفته است و ثانیاًوجود ترماگاید که بطور مرتب درجه حرارت محل را اندازه گیری می کند و در صورت لزوم لیزر را قطع می کند باعث شده است که جراح به طور مطمئن و بدون ترس از سوختگی برخلاف سایر دستگاههای لیزر لیپولیز عمل خودرا به راحتی و با کنترل و اطمینان انجام دهد.
در حال حاضر اسمارت لایپوmpx46وات قویترین دستگاه لیزر لیپولیز کشور و یکی از دو دستگاه موجود در خاور میانه است که با نزدیکترین رقیب خود بیش از دوبرابر فاصله قدرتی دارد .متاسفانه قیمت بالای این دستگاه فوق پیشرفته امکان گسترش آن را محدود کرده است.

اگر بخواهیم این کلمه را معنی کنیم به معنی پیکر تراشی با لیزر است به این معنی هرچند که برای لیپوساکشن هم از کلمه لیپواسکالپچر استفاده می شد اما ظرافت لیپوساکشن در حدی نبود که بتوان آنرا پیکر تراشی نامید.
درعین حال لیزرهای قبل از اسمارت لایپو mpx46وات ضعیفتراز آن بودند که بتواند با دقت کافی و زمان مناسب بافت چربی را فرم دهند تنها پس از پیدایش اسمارت لایپوmpx46وات بود که کلمه لیزر لیپواسکالپچر به شکل متداول در منابع پزشکی مورد استفاده قرار گرفت زیرا قدرت و دقت این دستگاه فوق پیشرفته امکاناتی را فراهم کرد که قبلاًوجود نداشت.

همانطور که گفته شد من از سال ۸۰(۲۰۰۱)عمل لیپوساکشن اولتراسونیک (که این روزها سعی می شود به آن لیپولیز بگویند )انجام می دادم اما در سال۸۳(۲۰۰۴)آن را کنار گذاشتم به سه علت:

  • A) سوراخ ورودی آن بزرگ وحداقل ۱۰-۶میلی متر است

 

  • B) تورم عمل لیپوساکشن مدتها طول می کشد (حتی از لیپوساکشن عادی هم بیشتر)

 

 • C)باعث شلی پوست می شود بنابراین از سال ۸۴تا اواسط ۸۸از لیپوساکشن عادی استفاده کردم و خوشبختانه هیچ عارضه ای هم نداشتم با اینکه از سال ۸۳(۲۰۰۴)ایتالیایی ها لیزر لیپولیز را ساخته بودند اما تا سال (۲۰۰۶)۸۵سازمان دارویی آمریکا آن را تایید نکرده بود و از آن سال به بعد هم به علت ضعیف بودن کاربرد عمده ای نداشت تا زمانی که اسمارت لایپوmpx46وات ساخته شد
 • درد کمتر که دردستگاه قوی MPXقدرت بیشتر بهمعنای درد کتر در زمان سریعتر است.
 • ۲-خونریزی کمتر :چون لیزر سبب بسته شدن عروق خون کوچک می شود.
 • ۳-کبودی کمتر
 • ۴-تورم کمتر:بطور متوسط تورم در لیپوساکشن عادی حدود ۶ماه ،در لیپوساکشن اولتراسونیک حدود ۹ماه و در لیپولیز لیزری حدود ۳ماه طول می کشد.
 • ۵-نقاهت سریعتر:که به علت درد وتورم کمتر بیمار خیلی سریع به زندگی روزانه بازمیگردد.
 • ۶-قطع سریعترترشحات:سرعت قطع ترشحات در اسمارت لایپوmpx5-3روز درلیپوساکشن عادی و لیزر لیپولیز های ضعیف تر۱۰-۷روز و در لیپوساکشن اولتراسونیک۲هفته است.
 • ۷-جلوگیری از افتادگی پوست:که در لیپوساکشن عادی و اولتراسونیک یکی از مشکلات شایع است اما در لیپولیز لیزری بادستگاه اسمارت لایپوmpx به دلایلی که ذکر شد نادر است.
 • ۸-کمک به سفتی پوست:که تنها در لیپولیز لیزری مخصوصاًدر اسمارت لایپوmpx مطرح است.
 • ۹-سوراخ ورودی کوچکتر: که در اسمارت لایپو mpxحدود ۲میلیمتر است باید توجه داشت که اندازه سوراخ ورودی در لیپوساکشن اولتراسونیک حدود ۱۰-۸میلیمتر است.
 • ۱۰٫عدم تشدی سلولیت(برجستگی و فرورفتگی سطح پوست) که یکی از عوارض شایع سایر روشهاست.
 • ۱-قدرت بیشتر:۴۶وات که امکان ذوب سریع چربی ها را فراهم می کند باید بدانیم که در دستگاههای ضعیف تر روند ذوب چربی کند و وقت گیر است. به همین دلیل است که طول مدت لیپولیز با این دستگاه ۳۰دقیقه تا ۲ساعت است.(حداقل۲-۱ساعت کمتر از سایر دستگاهها)
 • ۲-دقت بیشتر : وجود دو طول موج وامکان اندازه گیری حرارت باعث دقت بیشتر در اسمارت لایپوmpxشده است.
 • ۳-سرعت بیشتر:قدرت بیشترواندازه فیبر نوری این دستگاه که۱۰۰۰میکرون است باعث آن است که بتوان سریعتر به نتیجه رسید.
 • ۴-عوارض کمتر:به علت وجود سیستم های کنترل حرارت Thermaguidو اندازه گیری سرعت دست جراح برای تنظیم انرژی (اسمارت سنسSmart sense)عوارض چون سوختگی که در سایر دستگاههای لیپولیز لیزری و لیپوساکشن اولتراسونیک دیده می شود در این دستگاه نادر است.

فردی که از عدم تناسب اندام رنج می برد و به وسیله رژیم و ورزش هم نمی تواند آن را تصحیح کند بطور مثال فردی که علیرغم آنکه چاقی قابل توجهی ندارد بازو،شکم،پهلو یا ران نامتناسب با بقیه بدن دارد .چنین فردی مجبور است که مثلاً به علت آنکه نسبت به سایر قسمتهای بدنش ران بزرگی داردهمیشه شلوارهایی بزرگتراز سایز کمر خودبخرد که نیازمند تنگ کردن کمر دارد یا روپوش با سایز بزرگتراز معمول استفاده می کند چون بازوهایی بزرگتراز معمول دارد.
بطور معمول لیپولیز لیزری در مورد افرادی که شاخص جرم بدن ) BMI(Bodymass indexزیر ۳۰دارند توصیه می شود BMIاز فرمول قد xقد(متر) / وزن(کیلوگرم) بدست می آید و اگر فرد BMIبین ۲۵-۱۸داشته باشد در محدوده ایده آل است اگر بین ۳۰-۲۵باشد دچار اضافه وزن است و اگر بالای ۳۰باشد چاق تلقی می شود . می بینید که عملاً لیپولیز لیزری در مورد افراد چا ق توصیه نمی شود زیرا ریسک همه عوارض قلبی، ریوی،موضعی در این بیماران بیشتر است.(برای محاسبه Bmiخود به ستون سمت راست صفحه اصلی مراجعه کنید)(و برای اطلاعات بیشتر به مقاله چگونه عوارض لیپولیز را کاهش دهیم در بخش مقالات مراجعه کنید)
باید توجه داشت در فردی که Bmiزیر ۳۰دارد معمولاً با رژیم و ورزش نمی توان بطور مناسب چربی های موضعی راازبین می برد.مثلا ًفردی که بغل ران دارد سعی می کند با ورزش و رژیم این ناحیه را کوچک کند اما با کاهش وزن بیشتر از آنکه بغل ران از بین برود صورت و سینه اش تحلیل می رود و عدم تناسب او بیشتر هم می شود یعنی نواحی متناسبش بدتر شده و ناحیه نامتناسبش تغییر چندانی نمی کند . همین مسئله در مورد چاقی موضعی شکم ،پهلووبازو هم صدق می کند اینجاست که روشهای درمان چاقی موضعی و در راس آنها لیپولیز لیزری(لیزر لیپو اسکالپچر) بکار می آیند.

نکته مهمی آنکه اسمارت لایپو MPX را از دستگاههایی با اسامی نسبتاًمشابه یعنی اسمارت لایپوی دکا که یک دستگاه ایتالیایی با قدرت ۱۸-۱۰وات وslim lipo mpx کره ای که لیزری با۱۸وات قدرت است متمایز کرد.

 • صورت
 • گردن
 • پشت
 • بازوها
 • شکم
 • پهلو
 • رانها
 • زانو
 • باسن
 • ساق

امروزه بوسیله روشهای ظریفی مثل تزریق چربی ،فیلرهاوانجام اسمارت لیپوMPXدر صورت که به آن اسمارت لیفت (Smart lift)گفته می شود می توان در بسیاری از بیماران از انجام لیفت های بزرگ صورت که باعث صدمه به بافت و ایجاد اسکارهای (جای زخم)بدشکل روی صورت می شد خودداری کرد و به جای آن یابرشی نداد یا با کمترین برشی به جوانسازی صورت کمک کرد . در واقع امروز روشهای زیبایی در صورت به شکل تصویر گونه ای هنرمندانه شده اند بدین معنی که ابتدا در هر ناحیه از صورت که تحلیل بافت رخ داده باشد مثل دور چشم و گونه ها با استفاده از چربی و فیلرها بافت را به اندازه ای که نرمال و طبیعی باشد پر می کنیم و سپس در نواحی دیگر مورد نیاز با استفاده از دستگاه اسمارت لیپو بافت را تحت لیزر قرار داده و در نهایت اگر بیمار افتادگی خیلی شدید پوست نداشت عمل ختم می شود و اگر افتادگی پوست خیلی شدید بود بابرشی بسیار کوچکتراز قبل عمل لیفت صورت انجام می شود.

اکنون اسمارت لایپوMPXدر کنار روشهای دیگر مانند بوتوکس ،فیلرها(جوویدرم)هیدراتانها)ترکیبات آبرسان( (مزولیس پلاس و رستیلن وایتال )کمک شایانی به جوانسازی صورت کرده است به شکلی که در بسیاری از بیماران نیاز به عمل لیفت را مرتفع کرده و مانع از ایجاد اسکارهای بدشکل روی صورت و گردن بیمار می شود.

برای افرادی که سایز بازوی بزرگ و نامتناسب با بدن خود دارند استفاده از MPXکه برخلاف لیپوساکشن یا لیپولیزهای ضعیف تر باعث افتادگی پوست نمی شود و درمان خارق العاده به شمار می رود.

یکی از شایعترین و مناسبترین محل ها برای انجام لیزر لیپولیز با اسمارت لایپو MPXاست. عملاً اگر بیمار افتادگی پوست قابل توجه نداشته باشد و ضخامت چربی زیر پوستش بالای ۳سانتی متر باشد می توان به کمک اسمارت لایپو MPX باعث بهبود قابل توجه ظاهر شکم و پهلو شد.

در کشور ما وجود تحمع موضعی در قسمت خارج رانها یکی از شایع ترین مشکلاتی است که حتی در خانمهای لاغر اندام هم وجود دارد گذشته از ایجاد ظاهری نامتناسب سبب می شود که چنین افرادی به علت تفاوت سایز کمر ورانها در هر شلواری نیاز به تنگ کردن کمر پیدا کنند.لیپولیز لیزری با اسمارت لایپو MPxبه راحتی و تحت بیحسی موضعی قادر است که این ناحیه را با نتایج فوق العاده درمان کند.

قسمت داخل زانوها محل تجمع موضعی چربی در بسیاری از خانمها است که به راحتی و ظرف مدت کوتاهی با بیحسی موضعی می توان آن را به شکل بسیار موثر با اسمارت لایپو MPX درمان کرد.

باید توجه داشته باشید که هر چند ساق پا از نواحی قدیمی کاربرد لیپوساکشن است اما به علت احتمال قابل توجه عوارض در آن به طور معمول لیپولیز لیزری در آن به طور شایع توصیه نمی شود.

اولا باید تاکید شود که هرچند هیچ عملی بدون عارضه نیست اما در لیزر لیپو اسکالپچر یعنی لیپولیز پسشرفته با mpxعوارض بسیار نادر است .عوارض را به دو دسته عمومی و موضعی می توان تقسیم کرد که عوارض عمومی شامل واکنشهای دارویی (از بیحس کننده ها تا آنتی بیوتیک ها,اختلالات آب, الکترولیت وریدی و …)و عوارض مثل تورم،کبودی