• info@neginiranfit.com
 • تماس با ما: 88102000 - 021
 • تهران ، خیابان آزادی ، خیابان میرقاسمی ، نبش بن بست سوم

همه چیز درباره کاشت مو

کاشت مو به روش FIT ( تکنیک ایزوله سازی فولیکولی )

کاشت مو به روش FIT که دارای پتانسیل تراکم بیشتری نسبت به سایر روش ها می باشد از یک ابزار ویژه برای استخراج واحد های فولیکولی مو استفاده می شود ابزار می بایست به درون جلد پوست دقیقا در نقطه ای عمیق زیر ماهیچه ی راست کنند مو وارد شوند.

به محض اینکه این ساختار بریده می شود گرافت ها به صورت دست نخورده استخراج می شوند و از هر گرافت تعداد ۵-۱ تار مو استخراج می شود.

این تکنیک امکان استخراج بیشترین تعداد گرافت ها را در یک روز مهیا می سازد. این روش این امکان را می دهد که با دقت بالا در انتخاب گروه های فولیکولی در جهت کاشت مو در مکان های باراندازی مناسب انها در نواحی گیرنده اقدام نمایند.

چنین امکانی در روش FUT  و SUT  وجود ندارد.

از مزایای این تکنیک طبیعی بودن خط رویش، مهندسی آن توسط تیم مجرب کاشت مو ، تراکم بالای مو در این روش، مشاهده کردن موهای کاشته شده بعد از کاشت موی طبیعی که بصورت یک سانتی است. همچنین در تکنیک کاشت موی ( FIT ) پرتی و از بین رفتن فولیکول های برداشت شده به صفر می رسند. زیرا طی یک فرآینده برداشت و فریز کردن فولیکول های موی شخص تمامی برداشت سالم مانده و توسط متخصص بصورت بسیار ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز پیوند داده می شوند. پس از انجام کاشت مو، توسط دستگاه های لیزری این مرکز، تحریک و رشد سریع مو، تقویت و رشد مجدد موها شخص را نیز  شاهد هستیم تکنیک (FIT) موفق ترین روش کاشت مو حال حاضر دنیا می باشد. شما عزیزان می توانید عکس های قبل و بعد بیماران این مرکز را در قسمت گالری عکس دیده، تفاوت این متد رابا دیگر متدهای رایج مقایسه نماید و تحولی در امر کاشت موی زنده و قابل رشد را کاملاً حس کنید.

برای دیدن توضیح کامل ، تصاویر و مزایای این روش نوین کاشت مو به این صفحه مراجعه کنید : کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو : روش های زیادی برای جراحی مو وجود دارد که رایج ترین آن روش جراحی لایه ای یا نواری ( FUT ) می باشد که در آن یک قطعه بزرگ از نواحی اهدا کننده از سر جدا شده و سپس تکه تکه می گردند تا توسط تکنسین ها و تیم پیوند مو، فولیکول‌های مو از آن خارج می‌شود. و در ‌‌نهایت آن محل برش بخیه می زنند و گرفت های جداشده در قسمت جلوی سر و یا عقب سر کاشته می‌شود. در حال حاضر یکی از معایب روش جراحی  خط زخمی است  که روی سر باقی می ماند.

بسیاری از بیماران وقتی که ریزش مویشان بیش از پیش می شود از نتیجه عمل جراحی پشیمان می شوند بیماران منتخب جراحی باید به این نکته توجه کنند که باید موهای خود را به اندازه کافی بلند نگه داشته تا محل زخم لایه پوشیده شود چرا که مدل های موی کوتاه ممکن است باعث آشکار سازی خط زخم گردد.  و نیز ظاهر موهای کاشته شده، بسیار عروسکی بوده  و خط رویشی غیر طبیعی را نیز شاهد هستیم، به طوری که اطرافیان و دوستان شخص، کاملاً متوجه کاشت موی او خواهند شد.

مزایای روشFUT

 • امکان کاشت مو در یک جلسه
 • امکان ایجاد تراکم مناسب در افراد با درجات بالای طاسی و احتمال بالای پایداری پیوندها

معایب روشFUT

 • ایجاد برشی بزرگ در ناحیه پشت سر که احتمال باقی ماندن اسکار یا جوشگاه در آن وجود دارد
 • کاسته شدن حجم بانک مو به نحوی که در مراحل بعدی برای پیوند مجدد مو بیش از یک و یا حداکثر دو بار دیگر نمی‌توان از بانک موی فرد برای ایجاد تراکم استفاده کرد.
 • وجود خونریزی
 • محدودیت انجام آن در کسانی که پوست سرشان قابلیت متسع شدن را ندارد یا در مراحل اولیه ریزش مو قرار دارند
 • وجود عوارض پس از جراحی از قبیل تورم سر و صورت، درد
 • باقی ماندن اسکار

فیلم زیر کاملا کاشت مو به روش FUT را کاملا نمایان کرده و مشکلات عمده این روش را به شما نشان می دهد.

مقایسه روش کاشت مو FUT با روش کاشت مو FIT را در این صفحه مشاهده کنید : مقایسه روش کاشت مو FIT با روش کاشت مو FUT

کاشت مو به روش FUT
کاشت مو به روش FUT
کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش SUT

تکنیک کاشت موی SUT یا همان Safer Unit Transplantation که جدیدا بخاطر تبلیغات بسیاری زیادی که روی این روش کاشت مو انجام شده مورد توجه بسیاری از بیماران و مراجعه کنندگان به کلینیک کاشت موی ایران FIT قرار گرفته است.
اما با هم بررسی می کنیم آیا این روش کاشت مو که در برخی از سایت ها به عنوان جدیدترین روش کاشت مو هم به آن اشاره شده است روشی مناسبی است یا خیر ؟

روش  SUT در حقیقت همان روش Safer  می باشد که در سال ۲۰۰۰ میلادی وارد ایران شد. (بنابرین برخلاف تبلیغات و شایعه پراکنی های موجود هیچ نوآوری جدیدی نیست ) این دستگاه مو را بصورت همان روش کاشت موی FIT  بصورت تک تک از بانک مو جدا کرده و عمل کاشت نیز همانند روش کاشت موی  FIT  با استفاده از متد پانچ می باشد.

پس از مدتی که از استفاده این دستگاه گذشت انجمن متخصصان پوست تهران طی نامه شماره  پ/۷۵۱۴۸۵   مورخه ۸۱/۱۲/۱۸ ممنوعیت این دستگاه را به سبب ایراد خسارات جبران ناپذیر اعلام نمود.

نکته دیگر این که این دستگاه هیچ ربطی کاشت مو توسط ربات ندارد و با توجه به ایرادات وارده برای آموزش کاشت مو و برای افراد مبتدی و تازه کار که توانایی تربیت تکنیسن نداردند مفید واقع می شوند. کلیپ زیر کاشت به روش SUT را نشان می دهد.  شما میتوانید تمامی ایرادات وارده که در زیر به انها اشاره شده است را ملاحضه نمایید.

برخی از معایب کاشت مو به روش SUT

 • احتمال انتقال بیماری به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت های دستگاه به خصوص تیوب های انتقال دهنده ی گرافت
 • ایجاد تخریب در نواحی گیرنده و دهنده
 • استفاده از مکانیزم قدیمی و طرد شده ی پانچ گرافت
 • بیش از ۵۰ درصد گرافت های برداشت شده به وسیله دستگاه از بین رفته اند و کیفیت خود را از دست داده اند.