کاشت مو خانم ها

کاشت موی طبیعی افق جدیدی را در درمان کم پشتی و یا طاسی سر گشوده است. همیشه این سوال وجود دارد که آیا کاشت مو در خانم‌ها نیز به خوبی آقایان جواب می‌دهد؟ پاسخ به این سوال مثبت است.
کاشت موی طبیعی در خانم‌ها نیز مانند آقایان با نتایج درخشانی همراه است. متأسفانه خانم‌ها به خاطر داشتن دو باور غلط کمتر متقاضی کاشت موی طبیعی هستند. این دو باور عبارتند از:
الف – اغلب خانم‌ها فکر می‌کنند کاشت موی طبیعی یک عمل مردانه بوده و برای خانم‌ها نامناسب است و حداکثر برای ترمیم ابرو یا مژه کاربرد دارد. این تصور قبلاً برای عمل زیبایی بینی هم وجود داشت مردم رینوپلاستی را زنانه می‌دانستند.

ب – خیلی از خانم‌ها هم تصور می‌کنند موهای کاشته شده طبیعی نیست و به اندازه‌ی موهای بلند خانم‌ها رشد نمی‌کند.
البته لازم به ذکر است که همه‌ی خانم‌هایی که با شکایت کم پشتی موهای سر برای کاشت مو به کلینیک مراجعه می‌‌کنند واجد شرایط کاشت مو نیستند. دلایل این امر در نکات زیر نهفته است:
۱-    ریزش موی وسیع و پخش : 
در کاشت موی طبیعی، موها از پشت سر برداشته شده و به نواحی کم مو در جلوی سر منتقل می‌شود. بنابراین خانم‌هایی که موهای ضخیم و پرپشتی در پشت سر دارند مناسب کاشت موی طبیعی هستند. ولی خانم‌هایی که موهای پشت سرشان هم ریخته و یا نازک و کم پشت شده مناسب کاشت نیستند.
۲-    ریزش موی موقت : 
ریزش مو در مردان کاملاً ارثی و دائمی است اما در خانم‌ها ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که موقتاً موجب ریزش مو شده است. طبیعتاً در این موارد نیازی به کاشت نیست. بلکه با بر طرف کردن عامل مورد نظر ریزش موها نیز متوقف می‌شود. عواملی که به طور موقت موجب ریزش مو در خانم‌ها می‌شوند عبارتند از: کم‌خونی شدید ناشی از فقر آهن، تغییرات هورمون، رژیم‌‌های غذایی غیر اصولی، مصرف برخی از داروها، بعد از زایمان و در دوران شیردهی، بعد از قطع مصرف قرص‌های ضد بارداری، استرس‌های شدید روحی و جسمی و علل دیگر.
۳-    انتظارات غیر واقعی : 
انتظارات بسیاری از خانم‌ها ازکاشت موی طبیعی منطقی و دست یافتنی نیست. اغلب خانم‌ها انتظار پرپشتی کامل موها را دارند. این گروه‌ توقع دارند با یک جلسه کاشت موی طبیعی موها مانند دوران بلوغ پرپشت شده و پوست سر دیده نشود. باید به بیماران یادآوری کرد که هدف از کاشت موی طبیعی تنها افزایش تراکم نسبت به شرایط قبلی است و اگر تراکم با پرپشتی بیشتری در نظر باشد باید این کار را تکرار کنند. متأسفانه درصد کمی از خانم‌ها واقع‌گرا بوده و یا چون از درمان‌های دارویی خسته شده‌اند حتی از بهبود اندک ظاهر خود استقبال می‌کنند. به طور کلی توصیه می‌شود خانم‌ها قبل از کاشت موی طبیعی چندین عکس از سرخود تهیه کنند تا بعد از رویش موهای کاشته شده (که گاهی یک سال طول می‌کشد) وضعیت سر خود را با عکس‌ها مقایسه کنند و متوجه تغییرات مثبت در تراکم و پرپشتی موها بشوند.
۴-    تراشیدن موها : 
معمولاً در خانم‌ها ناحیه‌ی طاسی کاملاً بدون مو نیست و موهای نازک وکوتاه زیادی وجود دارد. طبعاً پیش از کاشت لازم است موهای آن ناحیه تراشیده شود که مورد پسند خانم‌ها نیست. این مسأله بسیار مهم بوده و خیلی از خانم‌ها فقط به خاطر کوتاه کردن موها از عمل منصرف می‌شوند.

شایع‌ترین علت ریزش موهای سر در خانم‌ها

شایع‌ترین علت ریزش موهای سر در خانم‌ها ارثی بوده و ریزش مو با طرح زنانه (FPHL) نام دارد. ریزش مو از پدر یا مادر به ارث رسیده و یک مشکل ژنتیکی است بنابراین دائمی و پیشرونده بوده و در موارد شدید احتمال کم پشتی و طاسی سر نیز وجود دارد. برای جلوگیری از طاسی می‌توان از کاشت موی طبیعی هم زمان با درمان دارویی کمک گرفت.
نکته‌ی کلیدی در کاشت موی سر خانم‌ها آن است که در صورتی که ناحیه‌ی طاسی وسیع باشد تعداد موهای ناحیه‌ی دهنده برای ترمیم کل ناحیه‌ی کم پشت کافی نخواهد بود. بنابراین باید به آن نواحی که از لحاظ زیبایی مهم‌تر است مثل خط موی جلوی سر یا فرق سر اولویت داده شود. پس از رشد موها در این نواحی می‌توان موهای پر پشت را روی نواحی کم پشت شانه کرد و حالت داد. خوشبختانه خانم‌ها می‌توانند با تغییر مدل‌موهای خود بیشترین بهره را از کاشت موی طبیعی ببرند.
علاوه بر طاسی‌های ارثی، کاشت موی طبیعی در موارد دیگری هم سودمند است. این موارد به طور خلاصه عبارتند از:
رفع طاسی بالای گوش‌ها :
خانم‌های جوانی که عادت دارند موهای خود ر اسفت ببندند به مرور زمان ریشه‌ی موهای دو طرف سرشان سست شده و از بین خواهد رفت به نحوی که بالای گوش‌ها کاملاً خالی می‌شود. در این حالت هیچگونه درمان دارویی وجود ندارد و تنها راه علاج کاشت موی طبیعی است که عموماً با نتایج شگفت‌آوری همراه است. موهای کاشته شده زنده و طبیعی بوده به اندازه‌‌ی موهای طبیعی خانم‌ها قابلیت رشد داشته می‌توان آنها را رنگ کرد، حالت داد و آرایش نمود.

کاشت مو خانم ها

هزینه ( قیمت ) ترمیم مو – کاشت موی مصنوعی :

ترمیم مو، سیستمی مناسب برای هر نوع ریزش
اگر شما هم مثل خیلی از مردم جهان از ریزش و کم شدن موهایتان به ستوه آمده اید، یک مشاوره رایگان با انستیتو رنسانس متخصص ترمیم و زیبایی مو امیدی تازه به زندگی پیدا خواهید کرد.
انستیتو زیبایی و ترمیم موی نگین ایران فیت، متخصص ترمیم و زیبایی مو با سال ها تجربه در ایران افتخار دارد با استفاده از آخرین روش های ترمیم مو و زیبایی و همچنین با داشتن پرتجربه ترین کادر فنی که دارای گواهینامه و برد تخصصی از کمپانی های معتبر هستند، خدماتی را در زمینه ترمیم مو برای ( آقایان، خانم ها ) ارائه دهند. شما می توانید با یک مشاوره و آشنایی با این سیستم، زیبایی و اعتماد به نفس دوباره را برای خود بازگردانید.
آیا طاسی قابل قابل درمان است ؟
قیافه هر کسی نقش اساسی در ایجاد حس اعتماد به نفس او دارد. هزاران سال پیش موهای زیبا و انبوه نشانه اعتماد به نفس و زیبایی به شمار می رود. بین ۲۰ تا ۳۰ درصد جمعیت مردان در دنیا گرفتار طاسی و تعدادی بسیاری در مرحله از دست دادن موهای خود قرار گرفته اند. متاسفانه نه تنها آقایان از ریزش مو رنج می برند بلکه خانم ها هم درگیر این مسئله هستند. ولی روش ترمیم، مشکلات را طی ۲ جلسه حل میکند. همان طور که گفته شد، این روش در ۲ مرحله انجام پذیر است. در یک جلسه از موی فرد نمونه برداری صورت می گیرد و رنگ و جنس مو تعیین می شود و در مرحله دوم موهای طبیعی طبق نمونه موی فرد به صورت تار به تار به وسیله تیپ های جراحی پلاستیک روی پوست سر ترمیم می شود. این تیپ ها نوارهایی واترپروف هستند که در اثر نفوذ آب یا تعرق سر جذب پوست می شوند ولی داخل پوست سر نفوذ نمی کنند.
زمان نمونه گیری موها با توجه به آناتومی صورت، طرحی از پر پشت کردن موها به خصوص در ناحیه hairline یا خط پیشانی در نظر گرفته می شود که مهم ترین قسمت این سیستم به حساب می آید، بعد از طراحی، پیشانی و شقیقه ها با توجه به آناتومی صورت و شرایط سنی تعیین و تراکم موها در نظر گرفته می شود.

ریزش مو در مردان جوان قبل از ۲۱ سالگی :

ریزش مو بیشتر در مردان میانسال به عنوان یک مشکل شایع بروز پیدا می کند، ولی ممکن است برای مردان جوان قبل از ۲۱ سالگی هم بروز کند.
آگاه شدن یک جوان ۱۵ تا ۲۰ ساله از این که در حال از دست دادن موهای خویش است. ممکن است او را شوکه کند. نخستین علامتی که ظاهر می شود، نازک شدن موهای نواحی شقیقه و بالای ابروهاست که منجر به بلند شدن پیشانی می شود. بهتر است بدانید ترمیم مو محدودیت سنی ندارد.
تصمیم به این که برای موهای خود ترمیم با کاشت انجام دهیم :
عمل کاشت مو یا ترمیم بستگی به ریزش موی شما دارد و این که اکنون ریزش مو، ناحیه کمی از جلوی پیشانی را در برگیرد، کاشت مو تاثیرگذار است.
مو نقش بسیار مهمی از نظر تعیین سن و وضعیت کلی سلامت شخص دارد زیرا موهای سالم و پرپشت فرد را جوان تر و سرحال نشان میدهد. البته نشانه های دیگری هم برای این مسائل وجود دارند از قبیل وضعیت پوست، شفافیت چشم ها، توده عضلانی فرد و طرز رفتار وی، ولی فرق این ها با مو در این است که همه این نشانه ها را می توان با طرز لباس پوشیدن و مواردی مشابه تغییر داد ولی موها در معرض دید مستقیم دیگران بوده و اثر آن به مراتب بیشتر است. یک سر پر از موهای سالم همیشه علامتی از جوانی، بشاش بودن و در نگاه دیگران خوش تیپ بودن فرد است.