• info@neginiranfit.com
 • تماس با ما: 88102000 - 021
 • تهران ، خیابان آزادی ، خیابان میرقاسمی ، نبش بن بست سوم

کاشت مو به روش FIT

بهترین و موثرترین روش کاشت مو حال حاضر دنیا

کاشت مو به روش غیر جراحی - FIT

کاشت مو به روش FIT : انسان همیشه در جستجوی راهی برای رفع طاسی بوده و در این میان داروها و وسایل زیادی به وجود آمده اند که بسیاری از آنها نه تنها جنبه کلاه برداری داشته بلکه موجب آسیب های زیادی به پوست و مو می‌گردند که بعضا قابل جبران نمی باشند. کاشت موی طبیعی یکی از راه های جبران طاسی می باشد که گرچه از سال ها قبل پایه و اساس آن ریخته شده ولی در سال های اخیر به مدد کوشش ها و تحقیقات متخصصین پوست دچار تحولات شگرفی شده است. به طوریکه درحال حاضر به سختی می‌توان کاشت موی طبیعی را در یک فرد تشخیص داد و نتایج این عمل جراحی سرپایی به طرز شگفت انگیزی طبیعی و زیبا جلوه می کند.

همه این زیبایی ها و طبیعی جلوه کردن ها فقط زمانی اتفاق می‌افتد که متقاضی کاشت مو از کاری که درصدد انجام آن است اطلاعات کافی داشته و پزشک معالج خود را به درستی و از روی سابقه کاری وی انتخاب کند نه اینکه تحت تأثیر تبلیغات وسوسه آمیز و فریبنده رسانه های مکتوب و غیر مکتوب به خصوص کانال های ماهواره‌ای اقدام به این کار نماید.

کاشت موی طبیعی به روش Follicular Isolation Technique (FIT) مطمئن ترین و زیباترین راه درمان طاسی و کم مویی می باشد.

موها در روش FIT به جای ایجاد برش در پشت سر و برداشتن نوار به صورت تک تک با دستگاه مخصوصی برداشته می شوند. حسن بزرگFIT این است تعداد موهای قابل برداشت در این روش محدودیت کمتری نسبت به FUT داشته و در شرایط مناسب می‌توان۷- ۵ هزار تار مو برداشت نموده و پیوند زد.

 
کلینیک کاشت مو ایران FIT بنیانگذار تکنیک FIT یا روش غیر جراحی در ایران است ، این تکنیک  جدیدترین و بروز ترین روش پیوند مو در دنیا می باشد و در این تکنیک برتر کاشت مو دیگر همانند روش های رایج و سنتی نیازی به برش و جراحی و بجا ماندن اسکار و یا درد و زمان طولانی دوره نقاهت و غیره… نمی باشیم. علت برتری این تکنیک جدید با سایر روش های رایج برداشت سریع و دقیق گرفت ها که زیر نظر مجرب ترین تیم دوره دیده و باتجربه کاشت مو انجام می شود و پس از آن نگهداری  گرفت های برداشته شده و سلامت آن ها تا مرحله کاشت و انجام اسلیفت های بسیار ظریف کاشت گرفت ها که به فاصله زیر یک میلیمتر انجام می شوند چندی از مزیت های این تکنیک نسبت به سایر روش های کاشت مو می باشد.
کاشت مو به روش FIT
همچنین رکورد برداشت و پیوند مو را تا  ۱۴۰۰۰ هزار تار موی واقعی، که ۳ برابر نسبت به روش های رایج می باشد را انجام داده ایم . همانطور که در عکس های مراجعین قبلی ما که در قسمت گالری ملاحظه می کنید ، در این تکنیک جدید شما شاهد تراکم بالا و خط رویش طبیعی هستید، تا جایی که هیچ کس قادر به تشخیص پیوند موهای  شما نخواهند بود.
 
 کاشت مو به روش FIT
 دیگر مانند روش سنتی (FUT) نیازی به جلسات مکرر، زمانه طولانی برداشت و کاشت مو و خستگی بیمار نمی باشیم.
دیگر مزایای آن ، انجام طراحی خط رویش یا همان Hair Line توسط تیم مجرب کاشت مو (هماهنگ با مدل دلخواه شخص) ، مشاهده موهای کاشته شده پس از کاشت موی طبیعی که بصورت نیم الی  یک سانتی در همان روزه کاشت با تراکم بالا در یک جلسه قابل روئیت است را میتوان نام برد.
 
در تکنیک کاشت موی غیر جراحی (FIT) پرتی و از بین رفتن فولیکول های برداشت شده به صفر می رسند، زیرا طی یک فرآینده بسته به میزان تراکم بانک موی شخص ماکسیمم برداشت گرفت ها را شاهد هستیم و فریز کردن فولیکول های موی شخص که تمامی گرفت های برداشت شده سالم مانده و توسط تیم مجرب کاشت بصورت بسیار ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز پیوند داده می شوند، پس از انجام کاشت مو،  توسط  متخصصین ایران فیت ، تحریک و و تقویت سریع مو، و رشد و زخیم شدن  مجدد موهای قبلی شخص را نیز  شاهد هستیم.
تکنیک (FIT) موفق ترین روش کاشت مو در حال حاضر می باشد، و اندازه تراکم مورد نیاز ، توضیح داده شده توسط مشاورین این مرکز با نرم افزارهای خاص به بیمار نشان داده می شود.  شما عزیزان می توانید در قسمت گالری عکس های قبل و بعد بیماران این مرکز را دیده و تفاوت این متد را با دیگر روش های رایج مقایسه نماید و تحولی در امر کاشت موی زنده و قابل رشد را کاملاً حس کنید.
 

توضیح کامل کاشت مو به روش FIT - غیر جراحی

در کاشت مو به روش FIT یا غیر جراحی، واحدهای فولیکولی (حاوی ۱-۴ تار مو) توسط وسیله ظریفی بنام پانچ یک به یک از پشت سر خارج می شود و در ناحیه طاسی کاشته می شود، درنتیجه نیازی به جراحی پشت سر نیست. در این روش خط بخیه در پشت سر وجود ندارد بلکه در محل برداشت هریک از فولیکول ها نقطه سفید کوچکی در پوست باقی می ماند که قابل دید نیست. به همین جهت افرادی که موهای خود را خیلی کوتاه نگه می دارند بسیار مناسب کاشت مو با این روش هستند. این روش در سال ۲۰۰۲ در کشور آمریکا رایج شد.

کاشت مو به روش FIT

برداشت فولیکول های مو از پشت سر

ابتدا موهای سر به طور کامل با ماشین کوتاه می شود(با شماره ۱ یا ۲). سپس ناحیه برداشت موها در پشت سر (بانک موی مفید) علامت گذاری می شود. موهای این ناحیه در برابر اثرات هورمون های مردانه مقاومند و هرگز نمی ریزند.

کاشت مو به روش FIT
کاشت مو به روش FIT

سپس خط رویش مو در جلوی سر طراحی می شود. طراحی خط مو بسیار حساس و مهم است. اگر این خط درست و اصولی طراحی شود نتیجه عمل کاملا طبیعی خواهد بود و در آینده کسی متوجه کاشت موی فرد نخواهد شد.

کاشت مو به روش FIT

در نهایت بیمار به اتاق عمل راهنمایی شده و بر روی تخت دراز می کشد. در اتاق عمل پس از ضدعفونی کردن پوست سر با بتادین، برای بیحس کردن پوست لیدوکایین تزریق می شود. تزریق بیحسی توسط سوزن های بسیار ظریف انجام می شود و دردناک نیست.

سپس با استفاده از پانچ های کوچک و با چشم مسلح (با کمک عینک هایی با بزرگ نمایی ۲٫۵ تا ۵ برابر) برداشت موها از پشت سر شروع می شود. پانچ در واقع سوزن باریک فلزی به قطر ۰٫۷۵ تا ۱٫۲ میلیمتر است که با حرکت چرخشی وارد پوست می شود.

کاشت مو به روش FIT
کاشت مو به روش FIT

برداشت موها از پشت سر با پانچ دستی یا میکرو موتور انجام می شود و بسته به تعداد گرافت ها چند ساعتی طول می کشد. در پایان پشت سر پانسمان می شود و بیمار در وضعیت نیمه نشسته قرار می گیرد. جالب است بدانید سوراخ های پشت سر نیاز به بخیه ندارد و با سرعت باور نکردنی تنها ظرف چند روز بهبود می یابد.

فولیکول های برداشت شده در ظرف شیشه ای حاوی سرم نمکی خنک قرار داده می شوند تا در دمای اتاق آسیب نبینند. در این محلول خنک می توان فولیکول های مو را تا ۵ ساعت زنده نگهداری کرد.

کاشت مو به روش FIT
یکسال بعد از عمل / یک هفته بعد از عمل / روز عمل

سوراخ های پشت سر (محل برداشت موها ) ظرف ۱ هفته بهبود می یابد و بعد از بلند شدن موها اصلا مشخص نمی باشد

فولیکول های برداشت شده در ظرف شیشه ای حاوی سرم نمکی خنک قرار داده می شوند تا در دمای اتاق آسیب نبینند. در این محلول خنک می توان فولیکول های مو را تا ۵ ساعت زنده نگهداری کرد.

گرافت های fitفاقد چربی اضافه هستند و به همین خاطر ظریف هستند گرفت ها در ظرف حاوی سرم نمکی خنک قرار داده می شود
گرافت های fitفاقد چربی اضافه هستند و به همین خاطر ظریف هستند
گرفت ها در ظرف حاوی سرم نمکی خنک قرار داده می شود.

ایجاد شکاف های ظریف در منطقه طاسی

ناحیه طاسی پس از ضدعفونی با بتادین با تزریق لیدوکایین در سطح پوست بیحس می شود. سپس با استفاده از تیغ های بسیار نازک و کوچک تعداد زیادی شکاف یا سوراخ ایجاد می شود. اندازه شکاف ها ۰٫۸-۱٫۵ میلیمتر است. در این مرحله دقت در زاویه فرورفتن تیغ در پوست سر بسیار مهم است زیرا فولیکول های مو زاویه شکاف ها را به خود می گیرند. عمق شکاف ها نیز تنها ۳-۴ میلیمتر است. شکاف های خیلی سطحی یا خیلی عمیق مناسب نیست زیرا فولیکول ها به خوبی در پوست سر قرار نمی گیرند و بعد از رشد نمای عروسکی پیدا می کنند. بعد از آماده شدن همه شکا ف ها مرحله کاشت آغاز می شود.

کاشت فولیکول های مو

کاشت گرافت ها توسط یک یا دو تکنسین زبردست و با استفاده از پنس های ظریف انجام می شود. گرافت ها یک به یک در داخل شکاف های پوست سر قرار داده می شود. این کار به سرعت و بدون فشار به ریشه موها انجام می شود. گرافت های یک تارمویی در خط رویش مو کاشته می شود تا خط مو نمای عروسکی پیدا نکند. گرافت های حاوی ۲ یا ۳ تار مو در نواحی عقب تر کاشته می شود. مرطوب نگه داشتن ریشه موهای کاشته شده در طول عمل بسیار مهم است به همین جهت در این مرحله بارها سرم نمکی بر روی سر اسپری می شود. کاشت گرافت ها بسته به تعداد گرافت ها ۲ یا ۳ ساعت طول می کشد و در پایان این مرحله بازبینی نهایی انجام می شود و سر بیمار پانسمان می شود. به این ترتیب بیمار آماده ترخیص می شود.

کاشت مو به روش FIT
نمای سر در پایان عمل(قبل از پانسمان)

فیلم کاشت مو به روش FIT

مزایای کاشت مو به روش FIT

 • پیشرفته ترین روش پیوند مو جهان
 • نتایج ظاهر موهای کاشته شده کاملا طبیعی
 • محل برداشت جهت پیوند مو در پشت سر غیر قابل رویت
 • پوست محل کاشت مو کاملا طبیعی و بدون فرورفتگی و برجستگی
 • کسب بالاترین تراکم ممکن کاشت مو در یک جلسه
 • ایجاد طبیعی ترین خط رویش مو در جلو سر نسبت به سایر روش های کاشت مو مشابه
 • امکان استفاده از موهای بدن (سینه و کتف) جهت پیوند مو به سر در صورت نیاز
 • امکان تکرار و ادامه درمان جلسات کاشت مو به فواصل ۶ ماهه حتی تا چهار بار جهت تکمیل پوشش ناحیه طاس یا پر پشت تر کردن ناحیه
 • ترمیم کم مویی سر شخص با جلسات تکمیلی در صورت نیاز
 • بدست آمدن نتیجه دلخواه در کوتاهترین زمان ممکن
 • عدم نیاز به دوران نقاهت پس از پیوند مو به دلیل سر پایی بودن
 • فراهم نمودن میزان رشد مو تا ۲۰۰ درصد بیشتر از روش های قدیمی پیوند و ظاهری کاملا طبیعی و غیرقابل افتراق
 • توانایی ایجاد طبیعی ترین و منحصر بفرد ترین خط رویش مو برای پزشک